Всі ми хочемо бути щасливими, тяжіємо до внутрішнього балансу та гармонії. Втім, немає “чарівної пігулки”, яка б вмить зробила життя кращим. Втім, існують певні речі, які здатні допомогти нам бути в ресурсі та загалом піклуватися про психоемоційний стан. Це певні звички, які так само важливо робити щодня, як, наприклад, чистити зуби чи робити ранкову руханку, для того, щоб бути здоровим не тільки фізично, але й ментально. Що це за звички? Пояснює психологиня Олена Любченко.
Знаходити те, за що ти вдячний
Олена Любченко пропонує щодня виконувати нескладну, але дуже корисну вправу — проговорювати, продумувати або прописувати як мінімум п’ять речей, за які ми вдячні. За словами психологині, регулярні практики вдячності вивільняють у кров серотонін і допамін — гормони, які допомагають людині відчути прилив енергії, мотивацію, а також покращити настрій.
Планувати
Для цього необхідно регулярно зранку або напередодні прописувати, що важливо для нас зробити у конкретний день. Олена Любченко пояснює, що план — це структура, нагадування, внесення порядку та відчуття контролю життя. Саме так людина відчуває себе корисним, наповненим, а ще сильним. Тим паче, що відчуття контролю над власним життям — це те, що зараз вкрай необхідне кожному з нас, адже обставини непереборної сили, такі як війна, забирають в нас це відчуття і тому важливо повернути хоча б контроль там, де це можливо.
Бути активним
Регулярні помірні фізичні навантаження є профілактикою серйозних захворювань: від клінічної депресії до серцево-судинних захворювань тощо. Вид активності можна вибрати з власних вподобань: це можуть бути регулярні прогулянки, йога, танці тощо. Важливо, щоб це подобалось.
Вміння казати “Ні”
Вкрай важлива навичка. Але на жаль, чимало людей її опанували. Спробуйте казати “ні”, коли друг, керівник, сусід, або навіть мама чи дитина пропонує щось, що Вам не хочеться. Така практика надасть віри в себе, допоможе встановити кордони дозволеного, надасть іншим приклад здорової поведінки. А також допоможе прийти в життя тому, що потрібно саме Вам.
Їсти, коли голодний
Олена Любченко зазначає, що дуже важливо слухати сигнали тіла. Варто їсти тільки тоді, коли відчувається голод. Це так зване “інтуїтивне харчування”. Воно допомагає побудувати довірливі стосунки зі своїм тілом. Чому це важливо? Тому що ви одне в одного — одні і на все життя.
Відпочивати, коли втомився
Для когось краще лягти спати на годину раніше. Для інших — поспати 20 хвилин в денний час. А комусь — просто замінити одне заняття іншим. Важливо обрати своє. Знову ж таки йдеться про відносини з тілом. Також це допомагає відновити енергію, нормалізувати фізіологічні показники та покращити настрій.
Пити воду
Це важливо робити коли прокидаємось, коли знервовані чи розгублені, коли згадали, що давно не пили воду. Як це працює? Існує така еволюційна закономірність: коли вода торкається нашого язика, в мозок йде сигнал про зменшення стресу.
“Ці навички добре “качають” емоційні м’язи – отже, роблять вас якщо і не щасливішим в рази, то точно більш резильєнтним,” – зазначає психологиня.
Для довідки: Резильєнтність – це вроджена динамічна властивість особистості, що лежить в основі здатності долати стреси та важкі періоди конструктивним шляхом.
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав про корисні звички, які допоможуть зберегти тіло енергійним і молодим.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
