Понад 400 трансплантацій органів здійснили українські медики протягом поточного року. Зокрема, 64% пересадок були проведені від посмертного донора. Ще 34% – від живого, повідомили у громадській організації “Пацієнти України”. Посмертне донорство розповсюджена в багатьох європейських країнах. Воно рятує тисячі життів щодня. У той же час, трансплантація органів в Україні загалом почала активно розвиватись лише 2 роки тому.
“Одна з головних проблем полягає в тому, що у разі настання смерті мозку пацієнта, родичі рідко надають згоду на трансплантацію. Проте кожен посмертний донор може врятувати до 8 пацієнтів”, – кажуть в організації.
“Пацієнти України” розповіли про алгоритм дій, як надати згоду на посмертне донорство:
- треба зайти на сайт Українського центру трансплант-координації у розділ “трансплантація”;
- обрати блок “регіональні центри” і знайти на карті потрібний регіон та клініку;
- зв’язатися із трансплант-координатором відповідної клініки за вказаним контактом та домовитися про зустріч;
- прийти у клініку з паспортом та ідентифікаційним кодом.
Наразі сотні пацієнтів стоять у черзі на пересадку органів. На жаль, багатьом з них так і не вдається дочекатися.
Раніше київські та львівські трансплантологи вперше пересадили комплекс серце-легені. Це надскладна операція, яких у світі в рік виконується лише 20-25. Українські медики готувалися до неї три роки. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова. Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини. Ваду серця вона має від народження. Згодом виникли і проблеми з легенями. На трансплантацію жінка чекала довгих 15 років.
Зверніть увагу, раніше HUBZ повідомляв, що в Україні померла жінка, якій одночасно пересадили серце та легені.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
