Держави-члени Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) готують глобальну угоду щодо боротьби з пандеміями. Про це заявив Генеральний директор організації Тедрос Гебреєсус, повідомляє видання Al Arabiya.
Цей захід ВООЗ почала готувати ще у розпал пандемії COVID-19 у 2021 році. Спочатку в організації оголосили про таку ініціативу. Та на той момент національні уряди хоч і були ментально готові до підтримки глобального кроку, на фінансове забезпечення у багатьох країн не вистачало коштів. Адже боротьба із короновірусом забирала чимало грошей з бюджетів. Тому в політичній площині довелося перечекати, перш ніж активізувати домовленості про глобальну угоду.
Як пояснив очільник ВООЗ, угода, яка допоможе створити ефективну структуру для запобігання, забезпечення готовності та реагування на пандемію, все ще знаходиться у розробці з 2021 року.
“Головне – це мати зобов’язуючу угоду щодо боротьби з пандемією, якої держави-члени дотримуватимуться. Тому, якщо щось станеться, найкраще цьому запобігти. І угода допомагатиме нам швидко напрацьовувати інструменти реагування для ефективного усунення проблем у площині громадського здоров’я”, – сказав голова ВООЗ.
Раніше у МОЗ констатували, що українці поки не мають колективного імунітету проти COVID-19. Хоча саме для його формування медики і влада в Україні та інших державах певний час гальмували життя соціуму і держави і наполегливо шукали вакцини від коронавірусу. А виною тому – швидке мутування інфекції, гальмування з виробництвом сироватки, і небажання людей сідати під голку.
Фото Reuters
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
