Відновлення “Охматдит”: МОЗ та GIZ підписали меморандум

Відновлення “Охматдит”: МОЗ та GIZ підписали меморандум
Автор:

Дитяча лікарня “Охматдит”, яка зазнала пошкоджень внаслідок російської агресії, отримає суттєву підтримку від уряду Німеччини. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, в. о. генерального директора Охматдиту Олександр Урін та директорка проєкту GIZ “Спеціальна програма підтримки України/EU4ResilientRegions” Юлія Грубер, яка діє за дорученням уряду Німеччини,  підписали меморандум про взаєморозуміння. Документ передбачає проведення ремонтних робіт, модернізацію обладнання та підвищення енергонезалежності лікарні. Про це днями повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

“Охматдит — найбільша дитяча лікарня країни. Була і є. Попри ворожий терор. Для багатьох ця лікарня є символом надії. Тут лікують дітей з найскладнішими захворюваннями з усієї країни. Наразі щоденно в Охматдиті лікуються більш ніж 500 пацієнтів, щоденно тут проводять понад 40 операцій. З моменту ракетної атаки лікарня надала медичну допомогу майже 5000 дітей, лікарі провели близько 3000 оперативних втручань. Майже всі відділення відновили роботу. Вдячний всім, завдяки кому робота лікарні не зупинилась, в тому числі всім нашим міжнародним партнерам. Сьогодні між МОЗ, Охматдитом та GIZ  підписано меморандум. Передбачається виконання комплексних ремонтних робіт окремих приміщень дитячої лікарні, а також закупівля спеціалізованого обладнання, необхідного для лікування маленьких пацієнтів, та підсилення енергонезалежності медзакладу”,  — зазначив Ляшко.

Що конкретно буде зроблено?

Згідно з меморандумом, будуть проведені комплексні ремонтні роботи в кількох приміщеннях лікарні. Зокрема, на другому поверсі відділення амбулаторного діалізу,  у маніпуляційному кабінеті поліклініки на четвертому поверсі,
у приміщенні відділення інтенсивної терапії новонароджених у корпусі №11-А. Разом з тим,  у лікарні встановлять два спеціалізовані медичні ліфти для транспортування пацієнтів, що сприятиме поліпшенню медичного обслуговування.

Крім того, у межах угоди будуть придбані та встановлені понад 250 одиниць сучасного медичного обладнання. Зокрема, “Охматдит” отримає обладнання для проведення планового та гострого гемодіалізу, для надання медпослуг за напрямом “Хірургія одного дня”, для виходжування глибоко недоношених малюків, включно з системою реанімації — ШВЛ, електроенцефалографом, переносним рентгенапаратом тощо.  А також буде закуплено спеціальне обладнання та відремонтовано приміщення харчоблока лікарні, який забезпечує їжею маленьких пацієнтів, їх батьків та медиків.

Для забезпечення безперебійної роботи лікарні в умовах можливих відключень електроенергії на дахах будівель встановлять сонячні панелі та аварійні генератори, що дозволить зменшити залежність від централізованого енергопостачання та підвищити енергоефективність лікарні.

Нагадуємо, що ракетний обстріл Національної спеціалізованої лікарні “Охматдит” стався 8 липня цього року. Унаслідок удару загинули дві особи та поранено 35 осіб, з них 9 дітей. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 438 (Порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним убивством) Кримінального кодексу України.

Раніше ми розповідали: “Охматдит” оголосив тендер на проведення протиаварійних робіт.

Фото: МОЗ

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Inform не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: