В Україні у лікарнях з’являться представники пацієнта. В їхні обов’язки входитиме інформування про безкоштовні послуги в Програмі медичних гарантій та систематизація скарг у медичних закладах. Про це розповів голова медичного комітету Михайло Радуцький.
Він нагадав, що Верховна Рада ухвалила закон, який надав право Національній службі здоров’я України проводити моніторинг дотримання умов договору та контролювати якість медичних послуг. А восени минулого року уряд дозволив службі здійснювати два види моніторингу — автоматичний та фактичний.
Водночас, каже Радуцький не менш важливою є робота неурядових та громадських організацій, через які пацієнти можуть залишити скарги або побажання до організації роботи в лікарні.
Крім звернень на “гарячу лінію” НСЗУ, людина повинна мати інші канали комунікації, щоб вирішити проблемні питання. Один із таких каналів – амбасадори чи представники пацієнта.
Тож найближчим часом стартує пілотний проєкт, за яким у трьох медичних закладах в Києві та у двох у Львові почнуть працювати 10 амбасадорів. Вони будуть працювати у брендованому помаранчевому одязі для того, щоб пацієнти могли їх одразу ідентифікувати.
Представники пацієнта будуть роз’яснювати про послуги ПМГ, які з них надаються безоплатно, реагувати на скарги з організаційних питань, проводити опитування.
Щотижня керівництво медичного закладу та НСЗУ отримуватимуть інформацію від амбасадорів, з переліком проблемних питань. Пілотний проєкт має стати корисним як для лікарень, Національної служби здоров’я та МОЗ, так і безпосередньо для пацієнтів.
Фото Михайло Радуцький/Facebook
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав, що уряд виділив 200 млн гривень на лікування воїнів у “Феофанії”.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
