Медична співпраця. Україна та Польща підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я. Про це повідомили у МОЗ.
Підписаний меморандум передбачає посилення співпраці у сферах:
- громадського здоров’я та інтеграції України у сферу охорони здоров’я ЄС;
- модернізації медичної інфраструктури;
- міжнародного медичного партнерства;
- фармацевтичної галузі;
- спільної участі в програмах охорони здоров’я ЄС та програмах спільних дій;
- підтримки розвитку транскордонних сервісів в Україні.
“Україна та Польща є стратегічними партнерами та друзями. Саме завдяки такому партнерству наша медична система вистояла в умовах повномасштабної війни та має змогу розвиватися. Досвід, який отримують наші медики у воєнний час, є важливим для інших країн”, — зазначив очільник українського відомства.
Також міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та міністр охорони здоров’я Республіки Польща Ізабелла Лещина обговорили пріоритетні питання у сфері євроінтеграції української системи охорони здоров’я.
Зокрема, йдеться про роботу над створенням єдиного регуляторного органу у сфері фармацевтичної політики, транскордонну медицину, продовження програми медичної евакуації українців на лікування за кордоном. А також узгодження механізму закупівлі критичних ліків по європейській процедурі через Генеральний директорат Європейської Комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я (HERA).
Як відомо, Україна активно розвиває міжнародне медичне партнерство. Це ініціатива першої леді України Олени Зеленської. Вона була започаткована під час третього Саміту перших леді та джентльменів у Києві 6 вересня 2023 року.
Наразі уже 18 країн підтримали програму міжнародного медичного партнерства з Україною.
Підписано понад 30 меморандумів про співпрацю.
Фото МОЗ
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав, що Україна та Польща створять військово-медичний хаб.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
