У Республіці Польща розпочалися навчання із надання екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій для українських медикинь, що працюють у системі “екстренки”. У межах навчань, які триватимуть до жовтня, передбачені три сесії тренінгів для трьох груп фахівців.
Загалом у тренінгах візьме участь 90 медикинь. Перша група із 30 медичних працівниць з 17 областей України уже розпочала навчання, зазначають у МОЗ.
Упродовж чотирьох днів українські фельдшерки і лікарки поглиблюють знання та відпрацьовують навички за курсами:
- BLS (Базова підтримка життєдіяльності),
- EPALS (Розширені реанімаційні заходи у дітей),
- ALS (Розширені реанімаційні заходи),
- TCCC (Тактична бойова допомога пораненим).
Йдеться про алгоритми дій у разі відкритих ран грудної клітки, пневмотораксу, травматичних ампутацій, під час знеболення та зупинки кровотеч, лікування опіків та запобігання переохолодженню у тактичних умовах тощо.
Окрім, знань і навичок із допомоги постраждалим внаслідок війни у невідкладних станах, учасниці прослухають курс із першої психологічної допомоги та психологічної самодопомоги. Такі навички будуть вкрай корисними для наших медикинь, які щодня працюють у надважких умовах і мають не лише рятувати інших, а й піклуватися про власне ментальне здоров’я.
Тренінги відбуваються під патронатом першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди, яка вже зустрілася з українськими медиками. А також завдяки підтримці Фонду Польського інституту здоров’я. Їх проводять інструктори Польської служби санітарної авіації (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe) та Варшавського медичного університету.






Зверніть увагу, раніше HUBZ розповідав, що у Канаді українські медики навчаються діяти у стресових ситуаціях.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
