“Дженні” наступає. Протягом січня в Україні виявили 42 випадки цього субваріанту коронавірусу. Із них 8 пацієнтів потребували госпіталізації до медзакладів та лише одна людина мала два щеплення проти COVID-19. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Нагадаємо, вперше цей субваріант виявили у США у вересні 2023 р., після — в інших країнах світу. Зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. ВООЗ класифікувала його як такий, який “представляє інтерес” через “його швидке поширення”.
За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, станом на 5 січня 2024 року на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють. У ВООЗ зазначають, що наразі ризик для населення — низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту “Дженні”.
Довідково: з 2 жовтня до 21 січня 2024 року в Україні на ГРВІ перехворіло 2 474 078 українців (54,2% — діти).
Зареєстровано 133 724 випадки захворювання на COVID-19: 684 — летальні, із них 4 — серед дітей.
Фото depositphotos
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав, що релігійні люди легше перенесли пандемію COVID-19.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
