Телемедицину активніше використовуватимуть під час надання медичної та реабілітаційної допомоги. Відповідну постанову ухвалив уряд.
Як зазначили у МОЗ, це дасть можливість залучати сучасні цифрові технології для надання якісної та ефективної реабілітації. Так, зокрема, лікар і пацієнт зможуть спілкуватися дистанційно. При цьому здоровʼя людини та її відновлення буде під постійним наглядом фахівця, адже завдяки телемедичним інструментам це можна робити віддалено поза межами реабілітаційного центру.
Як зміниться реабілітація?
- рішення про надання допомоги із застосуванням телемедицини прийматиме фахівець із реабілітації;
- мультидисциплінарні команди проводитимуть телереабілітаційні збори із широким застосуванням телеметрії;
- фахівці дистанційно зможуть моніторити показники людини і контролювати виконання реабілітаційного плану і рекомендацій фахівців;
- сучасні телереабілітаційні рішення дадуть можливість застосувати сучасні гаджети та комп’ютерні системи для формування мотивації пацієнтів для виконання реабілітаційних вправ.
Відтак процес надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини буде уніфіковано. А медичну та реабілітаційну допомогу отримає більша кількість людей, що зменшить показники інвалідизації та позитивно вплине на громадське здоров’я.
Як відомо, нині в Україні застосовується гейміфікована (ігрова) система телереабілітації RGS. Телереабілітаційна система дозволяє пацієнтам із травмами та порушеннями мозкової діяльності отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі та якнайшвидше повернутися до нормального життя.
Платформа допомагає пацієнтам із такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, атаксія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, травма спинного мозку, черепно-мозкова травма, інсульт, а також пацієнтам, які отримали різні травми, контузії внаслідок поранень та вибухів, під час бойових дій.
Телереабілітаційна система RGS вже інтегрована у понад 76 медичних закладах країни, які надають реабілітаційні послуги пацієнтам.
Фото Village
Зверніть увагу, раніше HUBZ розповідав, що Україна за два роки отримала на розвиток телемедицини понад 4 млн доларів.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
