Унікальна подія із сумним кінцем. У Львові померла 38-річна пацієнтка, якій вперше в Україні пересадили комплекс серце та легені від посмертного донора. Трагічну звістку повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.
“З сумом повідомляємо, що пацієнтка, якій минулого тижня пересадили комплекс серце-легені, на жаль, померла. Попри всі зусилля медпрацівників і вдало виконану операцію її не вдалося врятувати: відбулося гостре відторгнення донорських органів”, – йдеться у повідомленні.
Лікарі пояснюють, стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації. Команда медиків робила усе можливе, щоби його стабілізувати. Зокрема, підʼєднали ЕКМО – апарат, який замінює роботу серця і легень. Однак на такому ранньому етапі подолати гостре відторгнення одночасно двох органів було майже неможливим. Всі реанімаційні заходи виявилися марними.
Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини. Ваду серця вона мала від народження. Згодом виникли і проблеми з легенями. На трансплантацію жінка чекала 15 років. Вона отримала органи від посмертного донора, а медики до такого виду трансплантації готувались понад три роки.
Довідково: відторгнення – це процес, коли імунна система реципієнта розпізнає донорський орган як чужорідний і намагається його позбутися. Такі ж процеси мають місце, коли імунна система, наприклад, реагує на наявність бактерій або вірусів.
Певний ступінь відторгнення відбувається після кожної трансплантації. Наскільки це клінічно виражено – залежить від імунної системи та стану здоров’я кожної людини, зазначають в Українському центрі трансплант-координації.
Зверніть увагу, раніше HUBZ повідомляв, що трансплантацію як медичну послугу з наступного року в Україні передадуть під егіду Програми медичних гарантій.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
