Медзаклади і Національна служба здоров’я співпрацюватимуть по-новому. З 1 січня 2025 року заклади охорони здоров’я переходять на середньострокову модель контрактування із НСЗУ. Відповідні зміни було ухвалено на засіданні уряду.
За дорученням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка НСЗУ розробила проєкт середньострокової моделі контрактування для медичних закладів у Програмі медичних гарантій (далі — ПМГ). Йдеться про можливість підписувати договори про медичне обслуговування населення за ПМГ на період до трьох років.
Середньострокові договори зможуть укладати медзаклади, які надають первинну та екстрену допомогу, а також кластерні та надкластерні заклади охорони здоров’я.
Оновлені зміни в новій моделі контрактування передбачають:
- можливість укладати договори про медичне обслуговування населення за ПМГ на період понад рік, але не більше, ніж три роки;
- своєчасно отримувати оплату за надані послуги;
- завчасно планувати фінансову та операційну діяльність;
- зменшити навантаження на заклади охорони здоров’я у частині переукладання договорів.
Наразі контрактування між НСЗУ та медзакладами в рамках Програми медичних гарантій є однорічним. Це за словами фахівців МОЗ, має певні недоліки. Зокрема:
- стислі терміни для укладення договорів,
- дублювання попередніх угод на аналогічні пакети медичних послуг (майже 95 %),
- перевірка одних і тих самих документів.
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав, що Кабінет Міністрів удосконалив Порядок реалізації Програми медичних гарантій у 2024 році.
Довідка
Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
Перша в Україні Програма медичних гарантій стартувала у повному обсязі з 1 квітня 2020 року.
Читайте також “Університетські лікарні доєднаються до Програми медгарантій”.
Фото МедРада
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
