Львівські хірурги провели складну реконструктивну операцію. Вони прооперували жінку, яка 30 років жила зі зрощеними пальцями рук. Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.
Пацієнтка – 49-річна Леся Бучацька. В дитинстві вона сильно травмувала обидві кисті внаслідок падіння. В 17 років, щоби виправити наслідки травми, Лесю прооперували. Утім втручання, на жаль, було невдалим. У неї розвинулась та сформувалась важка патологія: безіменні та середні пальці обидвох рук заклякли, перестали розгинатися, а згодом взагалі зрослися. І лише через 30 років Леся наважилася знову звернутися до лікарів.
За складну реконструктивну операцію взялися хірурги Лікарні Святого Пантелеймона. Вони діагностували у жінки синдром Ерлеса Данлоса, тобто аномалія розвитку сполучної тканини. Лікарі пояснюють: внаслідок перенесеної травми у пацієнтки розвинувся та сформувався важкий дефект обидвох кистей.

Щоб відновити їх функцію хірурги провели складне втручання з використанням методики клаптя. Спершу медики звільнили м’які тканини від рубців та спайок, а далі взяли клапоть на променевій судині з власною м’якої тканиною пацієнтки і закрили ним дефект. Операція тривала 6 годин та минула успішно.
Нині на Лесю чекає тривала реабілітація, адже за довгі роки м’язи та сухожилля атрофувались. І, щоби їх розпрацювати, треба щоденно займатися з фізичним терапевтом. А за місяць на неї чекає таке саме втручання на другій кисті.
Довідка
Синдром Елерса-Данлоса — це системна, генетично обумовлена аномалія сполучної тканини, яка характеризується надмірною рухливістю суглобів, надмірно розтягнутою шкірою та ламкістю судин.
Зустрічається лише в 1 людини на 100 тисяч.
Фото Перше медичне об’єднання Львова
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав, що українські лікарі врятували чоловіка з аневризмою без хірургічного втручання.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
