Споживати новини відповідально. Звичайно, ми не можемо залишатися осторонь подій в країні. Нам доводиться стежити за сповіщеннями про повітряну небезпеку, дізнаватися про ситуацію в тих куточках країни, де перебувають наші близькі і рідні. Але важливо уникати інформаційного перевантаження і дотримуватися здорового медіаспоживання. Що це означає і як це реалізувати, розповідають у МОЗ.
Використовуйте лише офіційні джерела інформації
Одним із основних пунктів здорового медіаспоживання є користування надійними, перевіреними джерелами інформації. Для таких важливих сповіщень як повітряна тривога чи евакуація використовуйте тільки офіційні джерела.
Час від часу аналізуйте джерела інформації, на які ви підписані: навіть відомі телеграм-канали дуже легко змінюють власників і перетворюються на рупор поширення ворожих наративів. Тому обов’язково перевіряйте інформацію, перш ніж поділитися із друзями у соцмережах. Факти мають бути підтверджені, а тексти – без маніпуляцій та хибних пояснень.
Бережіть себе від впливу новин
Стежте, як медіа впливають на ваш емоційний стан. Відмовляйтесь від контенту, який приносить вам неприємні відчуття чи виснажує. Замість перегляду відео слухайте або читайте текст – так легше уникнути надмірних емоцій.
Фільтруйте інформацію та уникайте медіатригерів, ігноруйте повідомлення про трагедії, якщо ви чи ваші рідні пережили подібні ситуації. І пам’ятайте: саме ви встановлюєте персональну межу медіаприйнятності та вирішуєте, що дивитися, а що – ні.
Психіку можуть травмувати не лише події, але й повідомлення про них. Особливо, медіаповідомлення з високої реалістичністю, використанням спецефектів і музичного чи звукового супроводу, які створюють відчуття присутності. Зупиняйте перегляд, якщо відео містить чутливий для вас контент, та не докоряйте собі, що не додивилися до кінця.
Тримайте під рукою аптечку емоційної самодопомоги: вивчіть прийоми для заспокоєння, опануйте техніки глибокого дихання та фізичні вправи.
Обмежте “екранний час”
Не вмикайте телевізор як фон – це шум, який виснажує нервову систему. Не користуйтеся гаджетами під час їжі чи спілкування. Дозуйте час, проведений в інтернеті, адже блукання мережею у спробі відволіктися призводить до “залипання” в екрані та залежності. Між інформаційним споживанням і реальним життям має бути баланс, а користування медіа – позитивно впливати на ваше здоров’я і ментальний добробут.
Регламентування кількості часу перед екранами гаджетів не лише звільнить кілька годин дня для більш корисних речей, а й дозволить покращити сон та підвищити мотивацію до виконання інших завдань. Спробуйте підрахувати, скільки хвилин чи навіть годин ви витрачаєте на читання соцмереж, а потім заплануйте на цей час корисну активність: пройдіться парком, зробіть руханку або зателефонуйте близьким.
А ще будьте обережними з активним залученням до коментування у соцмережах. Тривале “захоплення” такими баталіями може неабияк впливати на наше самопочуття: підсилювати тривожність, знижувати самооцінку, здатність до концентрації і навіть демотивувати.
Важливо також влаштовувати дні “цифрового детоксу”, коли ви зможете не користуватися гаджетами взагалі. Крім того, спробуйте відмовитися від використання смартфона чи ноутбука щонайменше за годину до сну.
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав про те, що у США випустили рекомендації з використання соцмереж підлітками.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
