Частка дітей з ожирінням за 40 років зросла у 10 разів. Такі цифри оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я у своєму звіті. Проблема ожиріння серед дітей загострюється у всьому світі. Все актуальнішою вона стає у США, країнах Північно-Західної Європи та інших заможних державах. Про це повідомляє Reuters.
“Кількість дітей і підлітків з ожирінням збільшилось з 11 мільйонів до 120 мільйонів за останні 40 років,” – зазначено у звіті.
Станом на 2022 рік, приблизно 12% хлопчиків і 9% дівчат у всьому світі мали ожиріння. Для порівняння, у 1975 році цей показник був менше 1%.
Крім того, за даними дослідження, зібраними у 2021 році, 213 мільйонів дітей віком від 5 до 19 років мали надмірну вагу. На думку науковців, основними причинами цього зростання є неправильне харчування вдома і в школі, а також недостатній рівень фізичної активності.
ВООЗ рекомендує звертати увагу на склад продуктів, обираючи харчування з низьким вмістом солі, цукру та жирів, а також дотримуватися “здорового вибору”. У попередніх рекомендаціях Організація також наголошувала на необхідності маркування солодких напоїв і запровадження 20-відсоткового податку на газовані напої, щоб зменшити споживання цукру.
Згідно з дослідженням, очікується, що до 2030 року кількість дітей з ожирінням у світі перевищить кількість дітей з недостатньою вагою. За останніми даними, у світі налічується 192 мільйони дітей із вагою, нижчою за норму для їх віку, причому половина з них проживає в Індії. Найвищі рівні ожиріння серед дівчат (25,4%) і хлопців (22,4%) зареєстровано в Полінезії та Мікронезії.
У звіті також зазначається, що діти не отримують достатньої фізичної активності у школі. Багато навчальних закладів мають обмежені можливості для організації здорового харчування, а час на прогулянки і спортивні заняття стає все більш обмеженим.
Фото 5.ua
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
