Не купатися! На 15 пляжах Києва вода не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Відповідне дослідження провело КП “Плесо”. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Минулого тижня перевірили такі столичні пляжі: “Золотий”, “Передмістна Слобідка”, “Чорторий”, “Наталка”, “Центральний”, “Молодіжний”, “Дитячий”, “Венеція”, “Веселка”, “Галерний”, “Тельбін”, “Райдуга”, “Троєщина”, “Вербний”, “Пуща-Водиця”.
За результатами санітарно-мікробіологічних і санітарно-хімічних досліджень проби води на перелічених пляжах не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Отже купатися на них заборонено.
Зокрема, індекс ЛКП (лактопозитивна кишкова паличка) у пробах води свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойм.
Кишкова паличка найактивніше розмножується у водоймах у спеку та після рясних опадів. У разі потрапляння в організм може викликати кишкові інфекції (найчастіші симптоми: нудота й діарея), запалення сечовивідних шляхів, статевих органів і складніші захворювання.
Симптоми гострої кишкової інфекції, за яких потрібно негайно звернутися до лікаря:
- сухість у роті та горлі;
- підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
- переймоподібні болі в животі;
- незначне сечовипускання або його відсутність.
Нагадаємо, що у 2024 році пляжний сезон у столиці не оголошували, враховуючи дію воєнного стану та відповідне рішення Ради оборони міста Києва.
Громадянам не рекомендують відвідувати пляжі та зони відпочинку з метою уникнення масового скупчення людей.
Зверніть увагу, раніше HUBZ публікував правила поведінки на воді.
Читайте також “ДІТИ ТОНУТЬ ТИХО: ЯК ЗАПОБІГТИ ТРАГЕДІЇ?”.
Фото “Вечірній Київ”/Олексій Самсонов
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
