Медики з Університету охорони здоров’я Флориди (США) повідомили про рідкісний випадок народження дитини після того, як у матері діагностували смерть головного мозку. У статті для журналу Cureus фахівці розповіли, що жінці був 31 рік, вона перебувала на 22-му тижні вагітності, коли у неї відбувся субарахноїдальний крововилив — у порожнину між павутинною та м’якою мозковими оболонками. Та попри фізичну смерть матері, яку підтримували на апаратах, через 11 тижнів у неї народилася здорова дитина.
Спочатку вагітна, в анамнезі якої значилася гіпертонія, потрапила до лікарні з гострим головним болем та судомами. За шкалою коми Глазго її стан оцінили на три бали, що означає атонічну кому. Пацієнтці зробили екстрену інтубацію трахеї. Ввели ендотрахеальну трубку та підключили до апарату штучної вентиляції легень.
Комп’ютерна томографія мозку показала правобічний крововилив, внаслідок якого виник набряк мозку, а більшість внутрішньочерепних артерій сильно звузилися. Медики провели вентрикулостомію – зовнішній шлуночковий дренаж. Щоб знизити підвищений внутрішньочерепний тиск, і поклали вагітну у відділення нейрореанімації.
Їй одразу поставили діагноз “смерть головного мозку” та констатували загибель. Проте лікарі, порадившись із колегами, вирішили підтримувати тіло заради збереження вагітності – таке бажання висловила родина жінки. Акушерка постійно знаходилася біля її ліжка, стежачи за частотою серцевих скорочень та рухами плода. Через 11 тижнів, на 33-му тижні вагітності, пацієнтці провели кесарів розтин.
На світ з’явилося немовля вагою 2,142 кілограма. За шкалою Апгар йому присвоїли вісім балів із дев’яти. Дитина почувалася добре, тому через п’ять днів її виписали додому. Мати після пологів відключили від апарату ШВЛ. Медики охарактеризували цей випадок як рідкісний, але не унікальний.
Зверніть увагу, раніше HUBZ писав про неонатальний скринінг: що треба знати батькам немовлят.
Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
